Ponowne zaproszenie do składania ofert

Print Drukuj
Powiatowy Urząd Pracy w Gostyninie ponownie zaprasza do składania ofert na przeprowadzenie w 2016 roku szkolenia na podstawie trójstronnej umowy szkoleniowej zawieranej pomiędzy starostą, pracodawcą i instytucją szkoleniową w zakresie „spawania metodą MAG-135 w zakresie spawania złączy doczołowych blach ".

        Szkolenia organizowane w ramach trójstronnej umowy szkoleniowej są odpowiedzią na wniosek pracodawcy o zamówienie szkolenia dla osoby bezrobotnej, dlatego liczby uczestników w ciągu roku PUP w Gostyninie nie jest w stanie przewidzieć.

           W przypadku zainteresowania Pana/ Pani firmy zorganizowaniem szkolenia zwracam się z prośbą o przesłanie do dnia 16.05.2016r. na adres Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyninie ul. Płocka 66/68 09-500 Gostynin wypełnionego formularza ofertowego (wraz z załącznikami), który można pobrać ze strony z dopiskiem: „oferta na przeprowadzenie szkoleń w ramach trójstronnej umowy szkoleniowej w zakresie spawania metodą MAG-135 w zakresie spawania złączy doczołowych blach -  nie otwierać".

        Najkorzystniejsza oferta zostanie wybrana na podstawie „Kryteriów wyboru instytucji szkoleniowych do przeprowadzania szkoleń dla osób bezrobotnych i innych osób uprawnionych", z którymi można zapoznać się na stronie internetowej urzędu po spełnieniu i akceptacji przez oferenta niżej wymienionych warunków:

Wykonawca powinien mieć aktualny na rok 2016 wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych.

Wykonawca powinien dostosować program szkolenia odpowiednio do identyfikowanego na rynku pracy zapotrzebowania na kwalifikacje.

Wykonawca opracowując program szkolenia powinien wykorzystać standardy kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń zawodowych, dostępnych w bazie danych Ministra Pracy i Polityki Społecznej (www.psz.praca.gov.pl), o ile program szkolenia nie jest określony w odrębnych przepisach.

Szkolenie winno być przeprowadzone zgodnie ze sporządzonym przez Wykonawcę Programem szkolenia zawierającym, co najmniej 240 godz. Podzielonych na część teoretyczną, praktyczną i egzamin. Udział zajęć praktycznych powinien wynosić nie mniej niż 85% ogółu wymiaru godzin szkolenia. W przypadku zajęć praktycznych prowadzonych w sposób innowacyjny lub oryginalny np. w zakładzie pracy jednostka szkoleniowa określa ilość godzin do przeprowadzenia w zakładzie pracy oraz procentowy udział tych zajęć do ogólnego wymiaru godzin zajęć praktycznych. Program szkolenia powinien obejmować w szczególności następujące zagadnienia:

  • Podstawowe materiały spawalnicze,

  • Dodatkowe materiały spawalnicze,

  • Urządzenia i sprzęt do spawania,

  • Technika i technologia spawania stali,

  • Kontrola jakości złączy spawanych i konstrukcji spawanych,

  • Konstrukcje podlegające przepisom UDT,

  • Zasady BHP i p.poż. przy spawaniu,

  • Instruktaż wstępny,

  • Trening spawania złączy pachwinowych blach w pozycji PA,

  • Trening spawania złączy pachwinowych blach w pozycji PB,

  • Trening spawania złączy pachwinowych blach w pozycji PF,

  • Trening spawania złączy doczołowych blach w pozycji PA,

  • Trening spawania złączy doczołowych blach w pozycji PF,

  • Trening spawania złączy doczołowych blach w pozycji PC,

  • Trening spawania w różnych pozycjach drutem rdzeniowym oraz doskonalenie umiejętności w spawaniu drutem pełnym,

  • Egzamin teoretyczny i praktyczny.

 

        Szkolenie powinno być realizowane według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu z wyjątkiem szkoleń, których niższy niż 25 godzin w tygodniu wymiar trwania określają odrębne przepisy.

       Zajęcia na szkoleniu powinny zaczynać się nie wcześniej niż o godzinie 800, kończyć nie później niż o godzinie 2000 i trwać nie więcej niż 8 godzin dziennie.

      Szkolenie należy przeprowadzić w takim miejscu, aby łączny czas dojazdu uczestników szkolenia z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia i z powrotem środkami transportu zbiorowego nie przekroczył 3 godzin dziennie.

      Instytucja szkoleniowa powinna posiadać doświadczenie w realizacji szkolenia z obszaru Technika i handel artykułami technicznymi, w tym: mechanika, metalurgia, energetyka, elektronika, telekomunikacja, miernictwo, naprawa i konserwacja pojazdów.

Instytucja szkoleniowa oraz kadra dydaktyczna powinna posiadać uprawnienia do przeprowadzenia w/w szkolenia, o ile wymagane jest to przepisami prawa.

Wykładowcy winni posiadać wykształcenie wyższe techniczne lub średnie techniczne oraz doświadczenie w prowadzeniu szkoleń o tematyce związanej z przedmiotem zamówienia.

       Wykonawca winien dostosować wyposażenie dydaktyczne i pomieszczenia do potrzeb określonego szkolenia, z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia.

Wyposażenie bazy szkoleniowej powinno umożliwić każdemu uczestnikowi kursu poznanie i przyuczenie do pracy wraz z umiejętnościami będącymi przedmiotem szkolenia.

Wykonawca musi zapewnić odpowiednią lokalizację miejsca szkolenia, ilość pomieszczeń do realizacji części teoretycznej jak również odpowiednie miejsce do przeprowadzenia zajęć praktycznych.

Ponadto pomieszczenia do odbywania szkolenia muszą:

  • być przystosowane do liczby osób przewidzianych do przeszkolenia,

  • posiadać miejsca siedzące dla każdego uczestnika szkolenia w układzie kinowym lub szkolnym z miejscem umożliwiającym wykonywanie notatek przez uczestnika szkolenia,

  • posiadać zaplecze sanitarne.

  • posiadać oświetlenie naturalne i sztuczne.

  • posiadać wentylację i ogrzewanie zapewniającą odpowiednią temperaturę – stosownie do pory roku,

  • gwarantować naukę w warunkach wymaganych w przepisach bezpieczeństwa i higieny pracy,

  • być wyposażone w pomoce dydaktyczne dostosowane do prowadzenia szkolenia będącego przedmiotem zamówienia, np.: tablica, projektor, schematy.

 

Zajęcia praktyczne powinny:

  1. odbywać się w sposób tradycyjny np. w siedzibie jednostki szkoleniowej- we własnej lub wypożyczonej spawalni pod nadzorem instruktora spawalniczego i/lub

  2. być organizowane z zastosowaniem innowacyjnych lub oryginalnych metod prowadzenia wykraczających poza standardowy program szkolenia np. w zakładach pracy

Baza lokalowa, w której odbywać się będą zajęcia praktyczne musi zawierać oddzielne stanowisko do nauki dla każdej z osób. Stanowisko do nauki praktycznej musi być wyposażone w: półautomat spawalniczy, szlifierkę kątową, kabinę spawalniczą z wyciągiem.

Szkolenie powinno zakończyć się wydaniem:

  • książeczki spawacza z wpisem potwierdzającym ukończenie szkolenia,

  • Zaświadczenia kwalifikacyjnego wydanego przez Urząd Dozoru Technicznego,

  • Uprawnienie wydane przez UDT-CERT

Wykonawca sprawdzać będzie efekty szkolenia poprzez:

  • stosowanie testów sprawdzających zakres zdobytej wiedzy, umiejętności uczestników kursu na poszczególnych etapach szkolenia, w tym: sprawdziany po zakończeniu każdego etapu zajęć praktycznych oceniane przez Instruktora

  • przeprowadzenie egzaminu końcowego, w tym: egzaminu wewnętrznego z wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych, który jest warunkiem przystąpienia do Egzaminu UDT.

 

Wykonawca zobowiązuje się do zorganizowania i sfinansowania uczestnikowi szkolenia egzaminu końcowego przed Komisją Urzędu Dozoru Technicznego.

Wykonawca prowadzić będzie analizy skuteczności i efektywności przeprowadzonych szkoleń poprzez stosowanie ankiet.

Oferty nie spełniające powyższych warunków, złożone po terminie, złożone na innym formularzu niż zamieszczony na stronie internetowej urzędu nie  będą brane pod uwagę.

Oferta będzie wiązać wybranego wykonawcę w 2016r. Umowa między Starostą, Pracodawcą i wybraną Instytucją szkoleniową w zakresie przeszkolenia bezrobotnego zawierana będzie odrębnie, po uzgodnieniu terminu z Instytucją szkoleniową.

Umowa może zostać zawarta bez dokonania oceny wg „Kryteria wyboru instytucji szkoleniowych do przeprowadzania szkoleń dla osób bezrobotnych i innych osób uprawnionych" w przypadku, gdy na zaproszenie  do składania ofert/zapytanie ofertowe wpłynie tylko jedna oferta spełniająca warunki określone w zaproszenie do składania ofert oraz zapytaniu ofertowym lub w przypadkach określonych w §3 pkt 9 Kryteriów spełniająca warunki określone w niniejszym zapytaniu ofertowym.

Załączniki

Wzór formularza ofertowego wraz z załącznikami FP
Wzór formularza ofertowego wraz z załącznikami FP.doc 110 KB
Informacje o publikacji dokumentu